domenica 26 maggio 2013

Bruksel po vij

Njoftim:Ky post mund te jete i merzitshem....mos e lexoni :PPo te thash pra qe do merzitesh!!!
Ok une te njoftova :P"Mirmbremaaa te dashura mikesha,po filloj kete post me dicka shume ndryshe e ska te bej fare as me makeupin as me ndonje outfit,sonte po bej gati valixhet per nje mini udhetim studimor.Behet fjale per nje seminar i cili zhvillohet ne Bruksel prane Parlamentit Europian,Komisionit Eu,European Youth Forum,ne te cilin bejn pjese edhe te rinj qe perfaqesojne Shqiperine :) ....me nje fjale prane istituzioneve europiane.Ky seminar na ben te mundur qe te njohim me mire dhe me nga afer keto istituzione te cilat deri tani i kemi studiuar vetem neper libra!!E di shume nga ju mund mos tju interesoj por hejj ku i dihet....mund te hyjme edhe neve ne BE ndonje dite (ma ha mendja pas 20 vjetesh ) prandaj pse jo...sado pak mund te informohemi -  se per cfare punojne keto istituzione?-me cfare merren?...fundja eshte dhe e ardhmja jone,te mesojme se - cfare investimesh jane ne akt prsh per punesimin e te rinjve? - per krizen qe ka perfshire te gjithe boten?! Per papunesin etj etj pikat nuk mbarohen.Mua mu dha kjo mundesi dhe e kapa ne ajer :D,neve do te jemi drejt per se drejti ne kontakt me perfaqesuesit e ketyre istituzioneve dhe do kemi mundesine e madhe ti bejme pyetjet qe permenda me lart.Tani kam une dy pyetje per ju ;) :
1- A mendoni,duke pare rrethanat e sotme,qe Shqiperia eshte gati qe te hyje ne BE?!Pse jo dhe pse po??Futja ne BE eshte nje avantazh apo disavantazh sipas jush?
2-Po sikur te bej nje mini vlog??Do ju duket interesante apo kot ta le fare?!!
Pres komentet tuaja...e di qe jeni te zgjuar ;) dhe do te me perrgjigjeni!!It's our future ;) "Ok tani mbarova me kete post demotivues :P flm qe patet durim ta lexonit,po une nje halle kisha pervec BE....shqetesim shume i madh :( smi nxe valixhja rrobat....si i behet hallit???po pse eshte kaq stresuese kur udheton :P....Dua te marre me vete gjithe garderoben,nejse u pa kjo pune i hipi siper dhe ja u mbyll valixhja heheh
Degjohemi se shpejtiiiii kiss for all of u <3
  

Nessun commento:

Posta un commento