venerdì 13 aprile 2012

Primer ose baza para trukut:

Eshte nje krem baze para trukut,perberja eshte ne forme kremoze ose kompakte.
Sherben jo vetem ne zbutjen e lekures dhe pergatitjen e saj per trukun,por edhe e fikson gjate gjithe dites  make up-in.
Nuk eshte nje krem kozmetik per kurimin e lekures,eshte nje krem qe ndihmon ne minimizimin e poreve,yndyres dhe ekziston ne shume lloje ngjyrash.Nder me kryesoret jane ne ngjyre:

1-jeshile:minimizon kuperozen(psh ne lekurat shume delicate qe skuqen shume shpejt).
2-lejla:ringall tonet e zbehta dhe jep ngrohtesi toneve verdhoshe,risultati nje fytyre me kompakte.
3-Roze ose ngjyre pjeshke:Ideale per te gjithe tonet e lekures qe duan te ken efektin "fytyre e fresket dhe ne forme".
4-Kafe:I jep ndricim toneve me te erreta dhe atyre me te qarta ose te bardha i jep nje efekt bronze sikur sapo ke mar rreze dielli ;).

Nessun commento:

Posta un commento